Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, milli takımda görev alan genç oyuncuların performanslarından çok memnun olduğunu söyledi.

Washington DC’de Robert F. Kennedy Stadyumu’nda basın toplantısı düzenleyen Terim, futbolcularını överek, “Şu ana kadar gerek oyun anlayışı, gerek coşku, gerek istek arzu ve bu formayı alma adına gösterdikleri mücadeleden dolayı kendilerine teşekkür ederim” dedi.
Honduras’ın, 2010 Dünya Kupası oynamış ve 2014’te de Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmış önemli bir takım olduğunu vurgulayan Terim, Dünya Kupası’na katılan takımlar ile özel maçlar yapmayı tercih ettiklerini, bunlar arasında Honduras ve ABD milli takımlarının da olduğunu belirtti. Honduras’ın futbolcuları ve oyun stili hakkında da bilgi sahibi olduğuna değinerek, Honduras’ın İskoçya ve İngiltere liglerinde oynayan önemli oyunculara sahip olduğunu belirtti. Terim, “Hem tekniği yüksek, hem de bizden daha hazırlar. Çünkü bir hafta 10 gün sonra Dünya Kupası oynayacaklar” diye konuştu.

15 YILLIK MİLLİ TAKIM BİRİKİMİ
Terim, Milli Takım’ın ABD’de yoğun bir programı olduğunu, sahaya yorgun bir takım çıkarmamaya özen gösterdiklerini söyledi. Oyun sisteminde bir değişiklik olmayacağını da ifade eden Terim, ”Oyun anlayışımızda bir değişiklik olmayacak. Oyun felsefemizde bir değişiklik olmayacak, ancak isim olarak takımda bazı değişiklikler olacak” şeklinde konuştu.

Genel olarak takımın performansından memnun olduğunu, özellikle genç oyuncuların uyum sağlama ve performanslarından çok memnun olduğunu belirten Terim, ”Çok hoşuma gidiyor bu benim. Bu, bize önemli oyuncular katacak, önemli başarılar katacak demektir. Arkadaşlarımla beraber inanıyorum ki bir nesil koyacağız ortaya. Bundan herkes emin olabilir. Dışarıdaki yetenekli oyuncularımızı da buraya katarsak yaklaşık 15 sene boyunca birkaç şampiyonalık oyuncu grubunu ortaya çıkaracağız. Bundan emin olabilirsiniz. Bu beni çok mutlu ediyor. Bir jenerasyon yakalamadık, bir jenerasyon ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

HONDURAS MAÇI 11’İ AÇIKLANDI
Bir soru üzerine Honduras karşısında oynayacak ilk 11’i açıklayan Fatih Terim, Selçuk İnan’ın oynamasının zor olduğunu, kaleci Tolga’nın ise küçük bir problemi olduğunu söyledi. Fatih Terim, Honduras karşısına çıkacak ilk 11’i de açıkladı. Terim, ”Eğer Tolga’da bir sıkıntı olmazsa Tolga ile başlayacağız. Sıkıntı olur ise Onur ile başlayacağız. Geri dörtlü Tarık, Ömer, Hakan, İshak, orta saha Ozan, Alper, Hakan Çalhanoğlu, ileri üçlümüz sağda Olcan, önde Mustafa, sağda Olcay şeklinde olacak” dedi.

Washington DC’de bulunan milli futbolcular, Honduras maçı hazırlıklarını sürdürdü. Antrenmandan önce ABD Kongre Binası’nın çevresinde gazetecilere fotoğraf çektiren futbolcular, daha sonra Robert F. Kennedy Stadyumu’nda antrenman yaptı.

Paylaş
Önceki İçerikBetsantra15
Sonraki İçerikBetigo55

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here