Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, futbol  takımının başında teknik direktör Igor Tudor’un bulunduğunu ve bu konuda  tartışmaların yapılmasının doğru olmadığını söyledi.

 

Türk Telekom Stadı’nda basın mensuplarıyla sohbet toplantısı  gerçekleştiren Özbek, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 Basında çıkan Fatih Terim konusunda açıklamada bulunan Özbek, şunları  kaydetti:

 

“Galatasaray takımının mevcut bir sistemi ve hocası var. Bu  tartışmaların yapılması doğru değil. Bu hafta ligler başlıyor. Kafa karıştıracak  manada herhangi bir şey söylemem yanlış olur. Herkes şunu bilmeli, Galatasaray  sistemiyle, hocasıyla, yönetimiyle yeni sezona çok iyi hazırlandı. Galatasaray  çok önemli bir dönemden geçiyor. Bütün Galatasaraylıların birlik, beraberlik  içinde olması lazım. Kimse bir şekilde Galatasaray yönetimini yıpratma hamlesi  içinde olmamalı. Yönetim, genel kurulda seçilirken verdiği sözleri santim  şaşmadan yerine getirmektedir. Herkes Galatasaray’ı destekleyecek hareketler  içinde olmalı.”

 

Futbolda Galatasaray’ın önümüzdeki 5 sezonunu planladıklarını anlatan  Özbek, teknik direktöre Tudor’u da sonuna kadar desteklediklerini vurgulayarak,  şöyle devam etti:

 

“Tudor, Galatasaray’ı başarıya ulaştırmak için elinden geleni yapıyor.  Yönetim olarak da Tudor’un arkasında durmamız lazım. Hocamızı destekliyoruz.  Yaptığımız çalışmalar antrenör arayışı çalışması değil. Önümüzdeki 5 yılı  planlamak için bazı çalışmalar yapıyoruz. Tudor’la ilgili yönetim olarak en ufak  şüphemiz yok. Galatasaray’ı bu sene başarıya götüreceği konusunda da şüphemiz  yok. Kendisiyle 1 sene mukavelemiz var ama şu anda önümüzdeki 5 seneyi planlamak  gerekiyor. Yeni bir tesise taşınacağız. Yeni bir tesise taşınırken yapılanmayı  yeniden düşünmemiz gerekiyor. Bize önderlik yapacak, 5 yıllık futbol projesini  yapacak kişilerle çalışacağız. Hiç kimse öküzün altında buzağı aramasın.”

 

“Transfer bedellerinin hesabı kitabı yapılmıştır”

 

Dursun Özbek, yaptıkları transferlerle ilgili kulübü mali açıdan zora  sokacak bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi.

 

Takımın ihtiyacı olan transferlere imza attıklarını aktaran Özbek,  “Galatasaray’ın en büyük şubesi futboldur. Futbol şubesi 112 yıllık tarihi  boyunca Türkiye’ye en büyük başarıları getirmiştir. Galatasaray’ın misyonu sadece  Türkiye’de değil, Avrupa’da da vardır. Bu misyonu yerine getirecek bir takım  kuruyoruz. Taraftar bu amaca yönelik davranarak takımı ve antrenörü sahada  desteklemeli. Bütünleşme, Galatasaray’ın hayrınadır. Bu sezon Galatasaray için  çok önemli. Galatasaray’da artık kısır çekişmelerin, kavgaların bittiği dönem  olarak tarihe geçmeli. Hesap vereceğimiz dönemler belli. Yapılan bu transferlerin  bedellerinin hesabı kitabı yapılmıştır. Hiç kimse Galatasaray’ı zora sokacak,  imkanız hale getirecek davranışlar içinde değildir.” diye konuştu.

 

Özbek, Osmanlıspor’dan transfer ettikleri Badou Ndiaye’ye çok  güvendiğini dile getirerek, “Galatasaray’ın önemli transferlerinden birisi. Sezon  içinde Ndiaye’nin bize ne kadar faydalı olacağını herkes görecek. Ndiaye,  Galatasaray’ı çok seven burada oynamak için çok çaba harcamış bir futbolcu. Kimse  rakamların arkasından Ndiaye’yi yıpratmaya çalışması. Ndiaye, Galatasaray’ın  harcadığından daha fazla bize prestij ve kaynak oluşturacak bir isim. Yıldız  seviyesine çıkacak bir oyuncu. Galatasaray’a yakışan bir takım kurma peşindeyiz.”  değerlendirmesinde bulundu.

 

Sofiane Feghouli’nin transferindeki durumla ilgili gelen soru üzerine  Özbek, şu cevabı verdi:

 

“Sezona çok iddialı hazırlanıyoruz. Tek amacımız şampiyon olmak.  Gerekli transferleri yaptık. Eksiğimiz varsa yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir zaman  hesabın dışında bir hareket yapmıyoruz. ‘Riva’dan gelen para harcanıyor.’  deniyor. Galatasaray’ın futbol bütçesi bellidir. 2018 itibarıyla dikkat edilmesi  konu bütçenin dikkatli takip edilmesidir. Burada kimsenin zerre kadar tereddüdü  olmasın. Hesabımızı kitabımızı çok iyi yaptık. Bütçe içindeki harcamaları  yapıyoruz. Kimse algıyla Galatasaray’ı yıpratma peşinde olmasın.”

 

“Arda’nın futbolu burada bırakmasını istiyoruz”

 

Dursun Özbek, Barcelona’da forma giyen Arda Turan’ın futbolu  Galatasaray’da bırakmasını istediklerini ve bu transfer için çalışmalarının  olduğunu belirtti.

 

Arda’nın çok iyi bir Galatasaraylı olduğunu vurgulayan Dursun Özbek,  “Arda bizim evladımızdır.  Elbette Arda’nın hizmet vereceği en önemli yer  Galatasaray’dır. Arda’nın buraya gelmesi, futbolu burada bırakması en büyük  arzumuzdur.  Bu manada çalışmalarımız var.” şeklinde konuştu.

 

Özbek, transfer şampiyonu olmak için transfer yapmadıklarını da  aktararak, taraftarlara iyi futbol seyrettirmek istediklerini söyledi.

 

Galatasaray Kulübünün Workinton’la yaptığı iş birliği anlaşması  kapsamında, Türk Telekom Stadı’nda iş ofislerini de gezen Özbek, “Böyle bir  projede bulunmamız çok önemli. Büyüyerek devam edecek. Çalışma ofislerimizin  dışında daha yüksek kapasiteli bir salonu da hayata geçirmemiz lazım. Burayı  Galatasaraylıların  merkezi haline getirmek istiyoruz. En önemli husus stadın 365  gün yaşayan, devamlı gelir getiren bir mekan olmasıydı.” diyerek sözlerini  tamamladı.

 

Öte yandan anlaşma dahilinde ofislere Galatasaray tarihine damga  vurmuş önemli kişilerin isimleri verildi. Odaları gezen Özbek, Fatih Terim’in  ismin verildiği ofiste de basın mensuplarına poz verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here